HÍD Képzési Központ (2010-2012)
A „HÍD" Képzési Programot a Logical Framework kft-től örököltük 2010-ben, egyesületünk indulásakor. Mivel egyik célunk a térség humán erőforrásának fejlesztése, ezért örömmel vettük át az akkor megszűnő cég képzési tevékenységét. A folytonosság adott volt, mivel a képzési program trénerei Dániel Botond és Köllő Dávid egyben egyesületünk alapítói is voltak.
A Logical Framework-os időben (2006-2010) dolgoztuk ki a HÍD Képzési Program küldetését, céljait:
Meggyőződésünk, hogy egy közösség akkor életképes és sikeres a fejlődésben, ha fejlett humán erőforrással rendelkezik, a közösséghez tartozó egyének magas képzettséggel rendelkeznek. A térség munkaerőpiacának szintjén fontosnak tartjuk a a munkaerőpiaci integráció segítését, munkaerő rugalmasabbá tételét, amely könnyebbé teszi a gazdasági szerkezetváltozást, a folyamatosan változó kihívásoknak való megfelelést. Fontosnak tartjuk ugyanakkor az egyének személyiségbeli és képességbeli fejlődését, a mobilitási esélyeik növelését, lehetőséget szeretnénk adni arra, hogy a munkaerőpiacon eredményesebben tevékenykedhessenek.
Miért "HÍD"?
Programunk onnan kapta a nevét, hogy legfontosabb célja segíteni a fiatalok munkaerőpiacon való elhelyezkedését. Kapcsolatot, hidat szeretnénk képezni az oktatási rendszer és a térségi munkaerőpiac között. Ennek érdekében állítottuk össze képzési rendszerünket.
1. pillér – Középiskolások iskolán kívüli képzése
2. pillér – Egyetemisták karrierfejlesztési képzése
3. pillér – Vállalkozások humán erőforrás menedzsment képzése
4. pillér – Felnőttképzés, átképzés
5. pillér – Munkaerő-közvetítés
A program keretében végül leginkább középiskolásoknak, egyetemistáknak és ifjúsági szervezeteknek sikerült képzéseket szervezni, sem a vállalkozások, sem a felnőttképzések, sem pedig a munkaerőközvetítés piacára nem sikerült végül betörni. A HÍD Képzési Központ életének első szakaszában (2006-2010) 9 középiskolásoknak, 2 egyetemistáknak és 4 ifjúsági szervezeteknek szóló képzési programot, tréninget, műhelyt sikerült megvalósítsunk.
A legbüszkébbek a 60 órás, tanulási képességeket fejlesző, tréningprogramunkra vagyunk, valamint arra, hogy mi voltunk a szakmai vezetői a Hargita Megyei Diáktanács által szervezett I. DÖK-Start tábornak.
A HÍD Képzési Központ életének második szakaszában (2010-2012) további 4 képzési programot valósítottunk meg: egyet-egyet középiskolásoknak, egyetemistáknak, ifjúsági szervezeteknek, valamint felnőtteknek.
Az alábbiakban a megvalósított képzési programokat, referenciáinkat és a Műhely Egyesület keretében megvalósított képzési programokkal kapcsolatos híreket összegezzük.
Középiskolások
A középiskolás fiataloknak szóló képzésünk célja az átfogó személyiség-fejlesztés valamint a képességek és készségek fejlesztése.
Referenciáink: | ||
Középiskolások:
Ifjúsági szervezetek:
|
Partnereink:
Kiemelt projektek:
|
Egyetemisták
Az egyetemista fiataloknak szóló képzésünk célja a munkaerőpiacon való érvényesüléshez szükséges képességek fejlesztése.
Referenciáink: | Partnereink: | |
|
|
Vállalkozások
A vállalkozóknak szóló képzésünk célja, hogy a cégek emberi erőforrással való gazdálkodását fejlesszük, nyitottabbá tegyük a vállalkozókat a rugalmasabb munkaerő fogadására (bedolgozók, távmunka lehetőségek beépítése a foglalkoztatási szokásokba).
A munkaerőpiac rendszerét meghatározó vállalkozók mellett a munkaerőpiaci átmenetre nagy hatással vannak az oktatási rendszer szereplői is. Éppen ezért a vállalkozók mellett az oktatási rendszer szereplői (oktatási intézmények vezetői valamint a pedagógusok) számára is szeretnénk képzést nyújtani, elsősorban az iskolai minőségbiztosítás területén, amely segítségével egyrészt fejlődhetne az oktatás színvonala, másrészt az oktatási rendszer közeledhetne a munkaerőpiac képzési szükségleteihez.
Felnőttképzés
A felnőttképzési programok célja a felnőtt munkaerő képzése, rugalmasabbá tétele. Ezáltal a munkaerőpiacról kiszoruló, vagy veszélyeztetett csoportok segítséget kapnak abban, hogy a gazdasági szerkezet változásait átvészeljék, sőt akár a maguk javára fordítsák.
Referenciáink: | Partnereink: | |
|
|
Munkaerő közvetítés
Ezen legutoljára kifejtett tevékenység az, amelyik a képzési programunk eredményét adja, célja a fiatalok munkaerőpiacon való elhelyezkedésének segítése.
Segítséget szeretnénk nyújtani a fiataloknak abban, hogy a felsőfokú tanulmányaik elvégzése után hazatérhessenek és itthon találjanak olyan munkahelyet, amelyben hasznosnak érzik magukat és amely szakmai és emberi fejlődést és mindemellett jóléltet is biztosít számukra. Ebben a tevékenységünkben nagy szerepe van a már említett képzések alatt kialakított kapcsolatoknak mind a fiatalok mind a vállalkozók, intézmények felé. Ezen kapcsolatok segítségével tudnánk megteremteni a hidat a fiatalok és a munkaadók között.
Az első szakasz hírei:
- Készül a GYTIT stratégiája - 2008 március
- HÍD Képzések májusban - 2008 május
- Csapatépítő hétvége az ifjúsági műsor számára - 2008 december
- DÖK-Start tábor szakmai vezetői voltunk - 2009 február
- Életvezetés tréninget tartottunk - 2009 április
- Életvezetés előadást tartottunk - 2009 június
A második szakasz hírei: